Како изгледа Дизни царството после ураганот Ирма? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Како изгледа Дизни царството после ураганот Ирма? (фото)

Дизни ресортот и тематскиот парк Магичното кралство лоцирани во Флодира ги затворија вратите во неделата и понеделникот, заради штетата предизвикана од ураганот Ирма.

kako-izgleda-dizni-carstvoto-posle-uraganot-irma-001.jpg

Ова е шесто затворање на вратите во 45-годишната историја на постоење на Дизни тематскиот парк, но вторпат во само една година.

Ураганот Метју исто така ја попречи работата на паркот во октомври 2016-та.

Вратите повторно беа отворени во вторникот, а штетата може да се процени по фотките од посетителите кои кружат по социјалните мрежи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Магичното тиркизно езеро во кое дрвјата растат наопаку Езерото во планините на Казахстан изгледа магично однадвор, но уште поневеројатн...
Како изгледа Пенис паркот во Јужна Кореја со бизарни статуи насекаде? ... Во Јужна Кореја има бизарен тематски парк исполнет со скулптури од пенис, а луѓе...
Заради политички критики, Сара Џесика Паркер ги затвори коментарите на... Актерката напиша објава со која порачува сите да го изгледаат македонскиот филм ...