Запознајте го третиот најмлад милијардер во светот - сексапилниот Густав од Норвешка (фото)


Запознајте го третиот најмлад милијардер во светот - сексапилниот Густав од Норвешка (фото)

Таткото на Густав ја основал успешната семејна компанија во 1991 година, а во 2013 година половина му ја препишал на својот син.

zapoznajte-go-tretiot-najmlad-milioner-vo-svetot-neodoliviot-gustav-od-norveshka-foto-01.jpg

Има нешто навистина интригантно околу начинот на живот на најбогатите луѓе на светот. Третиот најмлад милијардер е 24-годишниот Густав Магнар Вицо (Gustav Magnar Witzøe).

Густав поседува речиси половина од норвешката компанија за риба „Salmar“. Наследството го добил од татка си на само 19 години. Сега тој има 1.9 милијарди долари, според магазинот Форбс.

👀👀

A post shared by Gustav Magnar Witzøe (@guswitzoe) on

Младиот милијардер води екстравагантен начин на живот, а доказ за тоа е неговиот Инстаграм профил со речиси 34.000 следбеници.

Од егзотични одмори до скапи автомобили, вака изгледа секојдневието на Густав:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сурови фотки после кои ќе го гледате светот со поинакви очи Светот во кој живееме е прекрасно, но неретко и сурово место. Низ него може да с...
Писмо од девојка ден пред да умре од рак: „Ех да имав само уште еден д... Ова емотивно и трогателно писмо ќе направи да се запрашате за вистинската смисла...
Зошто сите ја критикуваат Кендал Џенер за рекламата на Pepsi? Кендал Џенер влезе во чевлите на Синди Крафорд како главно лице на реклама на Pe...

Најчитани неделава