14 причини зошто можеме само да сонуваме за култура и живот како во Јапонија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


14 причини зошто можеме само да сонуваме за култура и живот како во Јапонија

Нивните навики и начин на живот се сосема поинакви од нашите и со право се вели дека Јапонија е светлосни години пред другите земји.

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-01.jpg

Во Јапонија има екстремно иновативни тоалети, а возовите секогаш пристигнуваат на време. Постојат низа причини зошто некогаш во животот мора да ја посетите Јапонија.

По што се Јапонците поинакви од остатокот од светот:

Учениците сами ги чистат училиштата

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-02.jpg

Имаат иновативни тоалети, каде водата со која ги миете рацете потоа се користи во казанчето

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-04.jpg

Јапонските фанови помагаат во чистењето по натпреварите

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-05.jpg

Јапонците строго ги почитуваат правилата

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-06.jpg

Јапонска иновација - држач каде можете да си го заклучите чадорот

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-07.jpg

Во тоалетите има столчиња за бебиња закачени за ѕидовите

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-08.jpg

Во пакетчињата гуми за џвакање има и хартивчиња за да ја фрлите мастиката во нив

15-prichini-zoshto-mozeme-samo-da-sonuvame-za-kultura-i-zivot-kako-vo-japonija-09.jpg

Уште 7 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...

Спонзорирани линкови: