Меланија Трамп во контроверзна јакна со натпис „не ми е грижа“ додека посетуваше имигранти (фото)

Меланија Трамп се упати кон приватниот авион, кој требаше да ја однесе до границата полна со имигранти, носејќи контроверзна јакна.

melanija-tramp-vo-kontroverzna-jakna-so-natpis-ne-mi-e-griza-dodeka-posetuvase-imigranti-001.jpg

Меланија беше во посета на дечињата имигранти облечена во лежерна комбинација која вклучуваше Adidas патики и Zara јакна со контроверзен натпис „не ми е грижа.“

melanija-tramp-vo-kontroverzna-jakna-so-natpis-ne-mi-e-griza-dodeka-posetuvase-imigranti-2.jpg

Нешто подоцна Доналд Трамп на Твитер појасни дека пораката се однесувала на лажните вести и информации кои кружеле по медиумите, а не на целата ситуација со имигрантите.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1009916650622251009?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fpeople.com%2Fpolitics%2Ftrump-insists-melania-jacket-refers-fake-news-media%2F

Како изгледаше Меланија во кежуал издание:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Завршив во инвалидска количка, но патувам низ светот - сопругот ме носи во раце, а добивме и ќерка“ „Приказната започна на 6-ти октомври 2011 година кога имав само 19 години. Падна...
„Не ми кажа дека е женет, спиеше со мене и потоа го кажав на жена му – згрешив ли?“ „Го прашав дали е во врска и тој ми рече: ‘Да, извини, требаше да ти кажам, жене...
Вирално видео од Украина го расплака светот: Мајка со солзи во очите ја прегрнува жената која ѝ ги п... Мајката била надвор од земјата кога почнал нападот на Украина, а таткото кој не ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg