Учат странски јазици, имаат дрес код: Зачудувачки правила кои кралските деца мора да ги следат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Учат странски јазици, имаат дрес код: Зачудувачки правила кои кралските деца мора да ги следат

Британското кралско семејство во последниов период стана едно од најпопуларните семејства за кое неочекувано целиот свет се интересира.

uchat-stranski-jazici-imaat-dres-kod-zachuduvachki-pravila-koi-kralskite-deca-mora-da-gi-sledat-01.jpg

Кај нив постојано нешто ново се случува, а секој сака да го гледа нивниот бајковит живот, љубовната приказна на принцот Хари и Меган и семејната идила на принцот Вилијам и Кејт со децата.

Сепак, она што не го гледаме ние, е фактот дека членовите на кралското семејство не водат нормален живот, а ни децата не се исклучок на ова.

Во продолжение дознајте кои се правилата кои сите кралски деца мора да ги следат:

Не се дозволени прекари и мора да им се обраќаат по целосните имиња

iznenaduvachki-pravila-koi-kralskite-deca-mora-da-gi-sledat-02.png

Имаат посебен дрес код, па така никогаш не може да го видите Џорџ во долги панталони, а Шарлот секогаш носи фустанчиња со џемперче.

iznenaduvachki-pravila-koi-kralskite-deca-mora-da-gi-sledat-03.jpg

Како и сите останати, така и децата мора да престанат со јадење кога кралицата Елизабета ќе заврши со своето.

iznenaduvachki-pravila-koi-kralskite-deca-mora-da-gi-sledat-04.jpg

Мора да учат повеќе странски јазици уште од најмала возраст, бидејќи постојано патуваат низ светот, а Џорџ и Шарлот веќе учат шпански.

iznenaduvachki-pravila-koi-kralskite-deca-mora-da-gi-sledat-005.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтан... Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Малите деца не учат кога е под −45°C: 14 факти за животот околу Северн... Условите за живот се сурови, а во зима се будите и работите во ноќ. Цените на хр...
„Се прејадував со хамбургери. Сега земам дебели пари за вишокот килогр... На светската модна сцена, сѐ поголем дел од колачот земаат т.н. плус-сајз манеке...