Гените се чудо: Запознајте ја постарата сестра на најубавото девојче во светот (фото)


Гените се чудо: Запознајте ја постарата сестра на најубавото девојче во светот (фото)

5-годишното девојче од Нигерија кое ја презеде титулата за најубаво во светот, има подеднакво прекрасна постара сестра.

genite-se-cudo-zapoznajte-ja-postarata-sestra-na-najubavoto-devojce-vo-svetot-001.jpg

Jare има уште две сестри, Joba и Jomiloju, а овојпат истиот фотограф направи портрети од најстарата.

Beautifully captured by @m12photography

A post shared by Joba, Jomiloju & Jare Ijalana (@the_j3_sisters) on

Таа има подеднакво воодушевувачки црти на лицето, афро локни и крупни очи.

Гените се чудо:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ѝ го уби духот на најсреќната држава на светот - Бутан? Модерната технологија како да ѝ донесе несоница на оваа среќна нација која живее...
Сурови фотки после кои ќе го гледате светот со поинакви очи Светот во кој живееме е прекрасно, но неретко и сурово место. Низ него може да с...
6 земји во кои паузата од работа е најдолга Ако кај нас за полно работно време од 8 часа следува пауза од 30 минути, тогаш п...