62-годишен маж од Грузија си го пронашол изгубеното куче на улица по 3 години трагање (видео)


62-годишен маж од Грузија си го пронашол изгубеното куче на улица по 3 години трагање (видео)

Giorgi Bereziani е 62-годишен маж од Грузија кој мислел дека го загубил неговиот најдобар пријател засекогаш.

62-godishen-mazh-od-gruzija-si-go-pronashol-izgubenoto-kuche-na-ulica-po-3-godini-traganje-video-01.jpg

Giorgi го изгубил неговото куче Jorge во 2015-та и 3 години трагал низ улиците на главниот град и барал помош од сите за да го најде.

По неколкугодишно залудно трагање, тој добил телефонски повик месецов од работник во Театарот за опера и балет во Тбилиси, кој забележал куче кое се шета наоколу и наликува на тоа од описот.

Giorgi веднаш отишол во тој дел од градот и го снимил моментот кога го нашол кучело стуткано под дрво и го довикал по име.

На видеото може да се забележи дека кучето не само што реагира на довикувањето на Giorgi, туку и го препознава и почнува да се радува, фрлајќи се во него.

Радоста на сопственикот е неизмерна, а по средбата, тој го носи своето куче дома и го запознава со уште повеќе членови од семејството, но непознато е каде бил миленикот изминатите 3 години.

Сепак, најважно е дека сега е повторно дома.

Погледнете го видеото од средбата (1:40):

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Маж се разбудил од кома, откако сопругата 5 години се грижела за него 57-годишната посветена сопруга вели: „Никогаш не помислив да се откажам од него....

Најчитани неделава