13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет - Results from #1


13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет

Специјална количка за пренесување на товар по скали

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-09.jpg

Во некои авиони патниците може да го гледаат на екран тоа што го гледа пилотот

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-10.jpg

Забавни кутии за ручек на железничките станици

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-11.jpg

Фасади со зеленило

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-12.jpg

Скали кои покажуваат колку калории се согоруваат при искачувањето

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-13.jpg

Боите на седиштата во возовите посочуваат за кого се тие наменети

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-14.jpg

Прочитајте и 14 причини зошто можеме само да сонуваме за култура и живот како во Јапонија!

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg