Жени објаснуваат зошто сакаат да шетаат голи по дома (фото 18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Жени објаснуваат зошто сакаат да шетаат голи по дома (фото 18+)

Тие чистат и гледаат телевизија голи, некои од нив и пред своите деца, и велат дека на тој начин се чувствуваат самоуверено и среќно.

zheni-objasnuvaat-zoshto-sakaat-da-shetaat-goli-po-doma-foto-01.jpg

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан призна дека обожава да шета гола во својот дом затоа што ѝ е многу удобно во својата кожа.

zheni-objasnuvaat-zoshto-sakaat-da-shetaat-goli-po-doma-foto-02.jpg

Откако оваа вест за мајката на 3 деца осамна во медиумите уште низа други жени признаа дека сакаат да го прават тоа.

Тие откриваат зошто сакаат да шетаат голи по дома:

„Важно ми е син ми да види како изгледаат вистинските тела.“

Соња Моргенстерн (41) од Лондон вели дека шета гола пред својот 4-годишен син и дека важно ѝ е нејзиното дете да знае како изгледаат нормалните тела на нормалните луѓе, а не сите тие модели од магазините средени со Фотошоп.

Плус, смета дека голотијата е нормална работа и без разлика дали средува или гледа телевизија таа е гола во домот. Смета дека тоа покажува дека е самоуверена, среќна и се прифаќа себеси таква каква што е.

zheni-objasnuvaat-zoshto-sakaat-da-shetaat-goli-po-doma-foto-03.jpg

„Чистам гола дома.“

Хејли Гарбут (51) живее со сопругот и трите деца. Вели дека чисти гола затоа што облеката ѝ е ограничување, плус смета дека е похигиенски така. На сопругот му пречело само кога ги чисти така прозорците затоа што соседите можеле да ја видат.

Кога доаѓа од работа вели дека едвај чека да ја соблече облеката од себе и да се ослободи од таа униформа на модата.

zheni-objasnuvaat-zoshto-sakaat-da-shetaat-goli-po-doma-foto-04.jpg

„Нема ништо подобро од правење јога вежби гола.“

Марина Мирга (38) вели дека практикува да вежба јога гола затоа што на тој начин му оддава почит на своето тело. Најдобар миг ѝ е кога ги затвора очите, ги прекрстува нозете и ја чувствува енергијата на своето тело.

Се чувствува сензуално, женствено и самоуверено во вакво издание. Го прави тоа наутро или навечер кога нејзиниот 3-годишен син спие.

zheni-objasnuvaat-zoshto-sakaat-da-shetaat-goli-po-doma-foto-05.jpg

„Симнав килограми, сега не сакам облека на себе.“

Франческа Хардинг (29) е фитнес инструктор кој го обожава своето тело откако изгубила 30 килограми. Секогаш носела широка машка облека за да се чувствува комфорно, но откако ослабела е посреќна и посамоуверена и сака да го покаже тоа.

Вели дека работела напорно за тоа тело и сега сака да ужива во него. Едноставно е вљубена во него.

zheni-objasnuvaat-zoshto-sakaat-da-shetaat-goli-po-doma-foto-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото... Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...
Како изгледа градот на Алјаска каде речиси сите живеат во една зграда?... Во зградата се и полициската станица, маркетот, клиниката, црквата и училиштето,...