Девојка се пожали: „Ми рекоа да се покријам или ќе ме исфрлат од летот“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Девојка се пожали: „Ми рекоа да се покријам или ќе ме исфрлат од летот“

Дали постојат бонтон правила за облекување кога патувате со авион? Една девојка се најде во неволја поради стајлингот...

devojka-se-pozhali-mi-rekoa-da-se-pokrijam-ili-kje-me-isfrlat-od-letot-01.jpg

Емили О’Конор (21) тврди дека персоналот на авиокомпанијата Thomas Cook ѝ се заканил дека ќе ја исфрли од летот од Бирмингем до Тенерифе. Тие ѝ кажале дека е непристојно облечена и дека ако не се покрие ќе мора да ја симнат од авионот.

Таа на Твитер се пожали дека ѝ рекле дека ако не облече некоја јакна или наметка нејзиното патување ќе биде спречено, а нејзината објава се прошири вирално.

„Бев толку вознемирена и тие јасно можеа да го видат тоа, но продолжија да ми велат дека сум непристојно облечена. Речиси ќе заплачев“, се пожали Емили.

Персоналот застанал до неа и не се помрднувал сѐ додека не нашла нешто за да облече.

Некои луѓе на Твитер застанаа во нејзина одбрана, додека други заклучија дека навистина била несоодветно облечена... Што мислите вие?

С. С | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка го остави момчето дома и појде на гратис патување од 22.000 ев... Што мислите дали момче од Македонија би ѝ го дозволило ова на својата партнерка?...
Девојка со Даунов синдром стана заштитно лице на козметички бренд „Не дозволувам Дауновиот синдром да ме дефинира. Јас сум Кејт!“, вели инспиратив...
Како изгледа градот на Алјаска каде речиси сите живеат во една зграда?... Во зградата се и полициската станица, маркетот, клиниката, црквата и училиштето,...