Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Девојка што остана неподвижна по незгода, се омажи за физиотерапевтот и патува низ светот

„Јас сум Џулија, без разлика што по незгодата останав врзана за инвалидска количка, нема да престанам да патувам, тоа прави да се чувствувам слободна.“

devojka-shto-ostana-nepodvizhna-po-nezgoda-se-omazhi-za-fizioterapevtot-i-patuva-niz-svetot-01.jpg

Психологот Џулија Ламарка (27) од Италија се возела со својот мотор по патот кој го возела изминатите 5 години, но тркалото ѝ се излизгало и имала незгода.

Таа добила оштетен пршлен и прогноза да го мине животот во инвалидска количка. Имала сериозна операција и морала да остане во болница цела година за да има по 2 сесии физиотерапија 5 пати во неделата.

devojka-shto-ostana-nepodvizhna-po-nezgoda-se-omazhi-za-fizioterapevtot-i-patuva-niz-svetot-02.jpg

За време на рехабилитацијата, го запознала нејзиниот физиотерапевт Андреа Декарлини со кој минала огромен број на часови работејќи на закрепнувањето од повредата.

И покрај повредата Џулија во болницата кажувала шеги секој ден и се обидувала да остане позитивна.

devojka-shto-ostana-nepodvizhna-po-nezgoda-se-omazhi-za-fizioterapevtot-i-patuva-niz-svetot-05.jpg

Андреа ја освоил Џулија кога во болницата ѝ оставил порака со потпис „од личноста што те знае најдобро“.

Двајцата се вљубиле и стапиле во брак 5 години по несреќата.

devojka-shto-ostana-nepodvizhna-po-nezgoda-se-omazhi-za-fizioterapevtot-i-patuva-niz-svetot-04.jpg

Сега, Џулија и Андреа патуваат низ светот заедно и планираат еден ден да имаат дечиња. Џулија на сите им порачува дека ништо не смее да ве спречи да уживате во животот до максимум, затоа што неа не ја спречува ниту тоа што е врзана за количка.

Од 2011 година до сега парот има минато 23 земји и не планира да сопре.

devojka-shto-ostana-nepodvizhna-po-nezgoda-se-omazhi-za-fizioterapevtot-i-patuva-niz-svetot-03.jpgС. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка од Финска копа дупки во мраз и се капе во ледена вода (фото+видео) „Многу луѓе во Финска си имаат секири за да прават ваков тип на работи. Луѓето с...
„Алергична сум на секс“ - Девојка од Колорадо открива како ѝ реагира телото при допир со сперма „Чудно е, но јас сум алергична на секс. Најверојатно стануваше збор за моето тре...
Девојка од Израел е едно од најубавите лица на светот (фото) Со крупните сини очи и полните усни, Јаел Шелбија (20) е една од најубавите дево...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg