„Невеста по пошта“ - 23-годишна Филипинка е во брак со 71-годишен британски пензионер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


„Невеста по пошта“ - 23-годишна Филипинка е во брак со 71-годишен британски пензионер

Тој ѝ пишал на Фејсбук, се запознале во 2014 година, ја запросил неколку месеци подоцна и сега имаат 2-годишна ќерка.

nevesta-po-poshtа-23-godishna-filipinka-e-vo-brak-so-71-godishen-britanski-penzioner-01.jpg

Лори фе Далс (23) од Филипини пред 4 години се омажи за 48 години постар британски пензионер. Луѓето ја нарекуваат „невеста нарачана по пошта“, а таа инсистира дека е вљубена во 71-годишниот Томас Крег.

Томас ѝ пишал прв на Лори во 2014 година на Фејсбук бидејќи му се допаднал нејзиниот изглед. За него тоа било љубов на прв поглед, иако на почеток Лори се воздржувала поради преголемата разлика во години.

nevesta-po-poshtа-23-godishna-filipinka-e-vo-brak-so-71-godishen-britanski-penzioner-11.jpg

Првиот состанок им бил на Филипини во јули истата година на нејзиниот роденден и иако била исплашена и нервозна се вљубила веднаш штом го сретнала во живо.

Нивната романса го натерала Томас да ја запроси уште на првиот престој на Филипини, откако минале заедно само неколку месеци. Потоа следувало венчавка и во 2016 година ја добиле нивната ќерка Мери.

nevesta-po-poshtа-23-godishna-filipinka-e-vo-brak-so-71-godishen-britanski-penzioner-05.jpg

Иако нивните семејства ја прифатиле врската, Лори вели дека странците сè уште им префрлаат и заклучуваат дека Томас си купил млада невеста и дека Лори е невеста нарачана по пошта.

Лори со ќерката живее на Филипини, а Томас секоја година минува таму по 5 месеци за да биде со нив. Во останатиот дел од годината тој со нив комуницира преку Скајп.

Уште фотки од парот на следната страна...Би можело да ве интересира:

23-годишна девојка за својата невиност ќе добие 2.4 милиони евра Бизарната вест дека ја продава својата невиност ја објави минатото лето, а сега ...
19-годишна девојка се омажи за 62-годишен дедо и пробуваат да имаат бе... „Незрелите мажи не знаат да ги третираат своите партнерки, а мојот сопруг ме тре...
61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...