За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно

Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-01.jpg

Дали на моменти ве вознемирува количината на негативни вести што се пласираат во медиумите и размислувате каде отиде светот?

Но, верувајте не е сè така црно.

Постојат навистина убави и инспиративни приказни низ светот:

Супермаркет во Канада останал незаклучен во текот на еден празник, но ништо не било украдено.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-02.jpg

По бруталните напади на џамиите во Нов Зеланд, луѓе ги чуваа џамиите за време на петочната молитва.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-03.jpg

Тинејџерка спасила 6 животи со прикачување на охрабрувачки пораки на мост од кој често се извршувале самоубиства.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-04.jpg

Компанијата Seven Bro7hers почна да произведува пиво од отпадоците од пченка, како придонес кон заштитата на животната средина.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-05.jpg

Жена резервирала соби за бездомници за да ги минат таму поларните зимски денови.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-06.jpg

Компанијата SaltWater Brawery произведува обвивки за лименки кои не ги убиваат животните, туку се храна за нив.

za-svetot-ima-nadez-12-dokazi-deka-ne-e-se-taka-crno-07.jpg

Уште 6 докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 докази за мрачната страна на Париз Навечер покрај реката Сена има многу стаорци, поточно во Париз живеат 2 пати пов...
12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...

Најчитани неделава