Гркинка бесрамно си го изнајмува креветот во двор на Крит
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Гркинка бесрамно си го изнајмува креветот во двор на Крит

„Летен кревет за сонувачи“ е името на сместувањето на Airbnb кое ветува многу, но што всушност добивате?

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-01.jpg

Најнеобичното сместување кое туристите може да го изнајмат на Airbnb е кревет во двор на Крит.

Гркинка која живее во близина на Хераклион има цел да привлече туристи кои сакаат да искусат гостопримство на Крит... без кров над глава.

Таа изнајмува кревет на отворено, во дворот на својата куќа, а го опишува како убав и удобен, на само 100 метри од плажа.

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-02.jpg

Сопственичката ветува дека оние кои ќе го изнајмат нејзиниот кревет ќе сонуваат под илјадници ѕвезди на ноќното небо, а гостинот ќе го има и тој „луксуз“ да ја користи заедничката кујна, тоалет и бања.

Сместувањето во овој кревет без кров над глава чини 32 евра од вечер, без вклучен клима-уред и телевизор, но појадок и машина за перење облека им стојат на располагање на гостите.

Верувале или не, има гости кои веќе престојувале на нејзиниот кревет, а коментарите се прилично позитивни...

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-03.jpg

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-04.jpg

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-05.jpg

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-06.jpg

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-07.jpg

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-08.jpg

grkinka-besramno-si-go-iznajmuva-krevetot-vo-dvor-na-krit-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 градови кои полека тонат и може да исчезнат Ситуацијата е загрижувачка во Венеција, а Италија постојано вложува во зачувувањ...
57-годишна жена вели дека тајната на младоста е сексот со мажи под 30 години „Не губам време во животот грижејќи се што мислат луѓето зошто спијам со помлади...
Хуман гест: Блогери собраа 4 милиони евра за нов оддел за интензивна нега во Италија Италијанската блогерка Кјара Ферањи и нејзиниот сопруг пред неколку недели почна...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава