14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја

Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од постер, а потоа ќе ви ја инсталираа.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-01.jpg

Во Северна Кореја лидерот се гледа како божество, а државата комплетно диригира со вашиот живот.

Медиуми без слобода и изолираност од светот се дел од работите со кои ќе се соочевте ако бевте родени во Северна Кореја.

Кои правила ќе важеа за вас:

Постојано ќе му оддававте почит на лидерот.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-02.jpg

Лидерот ќе имаше безусловна власт врз вас.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-03.jpg

Насекаде ќе гледавте постери од политички кампањи.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-04.jpg

Политичките мотиви ќе ги имаше дури и на поштенските марки.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-05.jpg

Ќе гледавте малку мрачна архитектура.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-06.jpg

Ќе користевте велосипеди или јавен превоз, автомобилите не се толку популарни.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-07.jpg

Нема да имавте многу избор, па ќе купувате застарени модели на играчки.

14-raboti-koi-kje-bea-del-od-vashiot-zhivot-ako-bevte-rodeni-vo-severna-koreja-08.jpg

Уште 7 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...
13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет Во болниците, банките и други институции има на располагање очила со различен ди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg