Фотографии што покажуваат каков е животот на екстремни временски услови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Фотографии што покажуваат каков е животот на екстремни временски услови

Додека за некои луѓе екстремниот студ и неподносливо жешките лета се незамисливи, други морале да се навикнат на живот во такви услови. Всушност, овие луѓе толку се навикнале на неповолните временски прогнози, што не им дозволуваат да им го попречат секојдневието.

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-01.jpg

Природата може да биде навистина моќна и сурова, но луѓето се неверојатно флексибилни. 

Како изгледа животот во екстремни временски услови:

Вистински фанови

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-02.jpg

Последиците од ураганот Метју во Дајтона

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-03.jpg

Ефектите на топлотниот бран во Франција

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-04.jpg

Замрзнат мост

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-05.jpg

Жител на Тексас си го штити автомобилот од град

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-06.jpg

Маж од Австрлија во шопинг за време на бура и поплава

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-07.jpg

Чистење на кулите за телекомуникација после снежна бура

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-08.jpg

Лето во Австралија

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-09.jpg

Возењето автомобил понекогаш е невозможно во Швајцарија

fotografii-shto-pokazhuvaat-kakov-e-zhivotot-na-ekstremni-vremenski-temperaturi-10.jpg

Уште 9 фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 луѓе ги откриваат нивните најмрачни семејни тајни „Татко ми има дете со љубовницата. Слушнав додека зборуваше на телефон, а мајка ...
Зошто многу мажи од Русија носат бикини додека полнат бензин? Русија е чудна земја со уште почудни луѓе. Но, одлични се за да ви го направат д...
12 чудни навики на луѓето низ земјите во светот Зошто во Кореја не смеете да си сипете пијалак сами, а во Тајван не смеете да до...