Болната реалност за среќата на едни и несреќата на други луѓе (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 10-07-2020


Болната реалност за среќата на едни и несреќата на други луѓе (фото)

И додека некој има несоница поради неодлучноста каков автомобил да купи, друг не спие поради стравот бомба да не ги убие неговите најблиски.

bolnata-realnost-za-srekjata-na-edni-i-nesrekjata-na-drugi-lugje-foto-01.jpg

Турскиот фотограф Uğur веќе години наназад ги претставува драстичните разлики во светот во кој живееме.

И додека некои уживаат во богатство, слава и раскош, други едвај го преживуваат денот во глад, сиромаштија и војни.

За жал, реалноста е таква.

Неговите фотографии кажуваат повеќе од илјада зборови:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...
Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото) Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...