Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки


Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки

33-годишна мајка ги носи трите малечки ќерки во салон за убавина еднаш неделно, каде им прават маникир, педикир, ги негуваат лицата и ја гледаат како таа ужива во својот пијалак – до каде ќе оди светот?

majka-troshi-1-000-dolari-mesechno-vo-salon-za-ubavina-kade-si-gi-nosi-trite-mali-kjerki-01.jpg

Хана Скидмор од Бирмингeм е мајка која смета дека убавината треба да се негува од најмала возраст, па еднаш неделно си ги носи ќерките во салон за убавина.

Двете постари ќерки имаат 17 и 9 години и за нив е дозволено да прават различни третмани и да ги средуваат ноктите, додека пак третата ќеркичка која има само 15 месеци, може само да ужива во спа третман за стапала.

Иако носат Louboutin чевли, лажно крзно и имаат 5 коњи како домашни миленици, Хана смета дека тие не се воопшто размазени.

„Ги учам ќерките како да се грижат за себеси и секогаш да обрнуваат внимание на кожата, косата и ноктите, но уште не им дозволувам да ставаат гелни нокти. Сите обожаваме да одиме во салонот бидејќи таму се релаксираме и уживаме.“ – изјавува мајката која нема проблем со тоа 15-месечната ќеркичка да има виклери на глава, да ѝ ги средуваат ноктите и да ѝ седи во скут додека „дотичната“ го пие својот пијалак.

Што мислите за оваа мајка и нејзините три ќерки?

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
9-годишно момче топли срца: Цел живот ја расте косата – сега ја донира за деца болни од рак Рајли Стенкоб е 9-годишно момче од Есекс, Англија, кое целиот живот си ја нема с...
Што се служи во рестораните со Мишелин ѕвезди за време на празниците? Ако за едни празничната трпеза е полна со руска салата, сарма, свинско месо и до...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg