Големи штети на Миконос - силно невреме го погоди најскапиот грчки остров (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Големи штети на Миконос - силно невреме го погоди најскапиот грчки остров (фото)

Тешките временски услови кои го зафатија Миконос во текот на изминатите 24 часа предизвикаа голема штета на најскапиот остров во Грција.

golemi-steti-na-mikonos-silno-nevreme-go-pogodi-najskapiot-grcki-ostrov-01.jpg

Во срцето на лошото време беше островот Хора, но голема е штетата и на најпопуларниот остров познат по добрите журки.

Поради силниот ветер и големите бранови, поплочените улички на Миконос се сериозно оштетени и прекриени со песок, алги и парчиња карпи.

golemi-steti-na-mikonos-silno-nevreme-go-pogodi-najskapiot-grcki-ostrov-02.jpg

Ветрот нанел голема штета и на најголемата туристичка атракција „Мала Венеција“ – водата ги поплавила сите локали.

golemi-steti-na-mikonos-silno-nevreme-go-pogodi-najskapiot-grcki-ostrov-03.jpg

Заради високите цени за летување на Миконос, почнаа стандардните шеги дека сега ни бесплатно не би сакале да се на островот.

golemi-steti-na-mikonos-silno-nevreme-go-pogodi-najskapiot-grcki-ostrov-04.jpg

Снимката е достапна на страницата www.mykonoslive.tv

Е. П. | Црнобело / Фото: Mykonoslive.tv

Би можело да ве интересира:

6 земји во кои паузата од работа е најдолга Ако кај нас за полно работно време од 8 часа следува пауза од 30 минути, тогаш п...
Село на лисици, остров на духови: 12 чудни работи кои ги има во Јапонија Од шума на самоубиства до залив со светлечки лигњи, Јапонија дефинитивно е прика...
Бугарија, Грција и уште 10 земји со чудни закони за возачите Во Македонија нелегално е да возите без вклучени светла дури и преку ден, а во А...

Најчитани неделава