„94-годишната сосетка ме покани на пијачка и мезе“ – бабичката е легенда (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


„94-годишната сосетка ме покани на пијачка и мезе“ – бабичката е легенда (видео)

Кога пријателките ќе ви кажат дека се стари за забава, потсетете ги на оваа 94-годишна баба, која ја поканила сосетката-студентка на пијачка и мезе.

94-godishnata-sosetka-me-pokani-na-pijachka-babichkata-e-legenda-video-01.jpg

Додека едни одлучуваат да „потонат“ во староста и монотонијата на секојдневието, некои луѓе сакаат да го живеат животот максимално.

Оваа 94-годишна жена стана вирален хит, благодарение на студентка која ја сподели на Твитер:

„Мојата 94-годишна сосетка ме покани на пијачка, па кога влегов кај неа имаше шише Baileys, две чаши, торта и чоколади за нас. Имавме супер муабет. Најголема легенда што сум ја запознала!“

Оваа кул бабичка, на Твитер исто така беше пофалена дека одлично плете, а ова го направила за нејзиното куче:

Посакувате ли и вие да имате ваква сосетка? Или можеби да станете како неа и да уживате во животот и на 94?

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...
Баба (88) и дедо (91), кои се 61 година во брак, заедно ја победија короната Мајкл, на кој му биле прогнозирани само уште 48 часа живот, велел дека сака да з...
23-годишна девојка за својата невиност ќе добие 2.4 милиони евра Бизарната вест дека ја продава својата невиност ја објави минатото лето, а сега ...