Одлична идеја: Ресторан нуди бесплатен оброк во замена за собрано ѓубре
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Одлична идеја: Ресторан нуди бесплатен оброк во замена за собрано ѓубре

Во Индија постои ресторан во кој во замена за пластично ѓубре добивате оброк.

odlicna-ideja-restoran-nudi-besplaten-obrok-vo-zamena-za-sobrano-gjubre-01.jpg

Во градот Амбикапур во Централна Индија од минатата година се имплементира оваа идеја која е направена со цел да се овозможи оброк за бездомните и сиромашните.

odlicna-ideja-restoran-nudi-besplaten-obrok-vo-zamena-za-sobrano-gjubre03.jpg

Во исто време, ќе овозможи улиците на градот да бидат почисти. Локалот ви обезбедува бесплатен оброк во замена за собраниот пластичен отпад – појадок за 500 грама отпад. За 1kg ѓубре - комплетен оброк за ручек. 

odlicna-ideja-restoran-nudi-besplaten-obrok-vo-zamena-za-sobrano-gjubre02.jpg

Одлична идеја која би можеле да ја преземеме и кај нас, нели?

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во Индија најлесно, во Јапонија најтешко: Како се добива возачка дозвола низ светот? Во Русија треба да земете 150 часови теорија, во Бразил да минете психолошко тес...
Земја со 6 годишни времиња, 1600 јазици и плаќање со отпад наместо со пари: Запознајте ја Индија Со дури 1600 различни јазици и шестина од светското население коешто ја нарекува...
Што се служи во рестораните со Мишелин ѕвезди за време на празниците? Ако за едни празничната трпеза е полна со руска салата, сарма, свинско месо и до...

Најчитани неделава