Албино сестри од Казахстан го освојуваат светот со нивната необична убавина (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Албино сестри од Казахстан го освојуваат светот со нивната необична убавина (фото)

Во зависност за која држава станува збор, шансата да се роди албино бебе се од 1 во 3.000 до 1 во 20.000. Но за две девојчиња од Казахстан овие бројки не значат ништо.

albino-sestri-go-osvojvuaat-svetot-so-nivnata-neobichna-ubavina-01.jpg

Асел и Камила Калаганова се родени во истото семејство, разликата помеѓу нив е 12 години и, на големо изненадување на сите, и двете се албино.

Погледнете ја надреалната убавина на овие девојки:

Извор

Би можело да ве интересира:

61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...
Вирален хит: Жена си ги бричи нозете додека се вози на мотор (видео) Постојано осамнуваат бизарни ситуации од сите краеви на светот, но оваа сцена на...
Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки 33-годишна мајка ги носи трите малечки ќерки во салон за убавина еднаш неделно, ...

Најчитани неделава