Опа! Разиграни Грци во изолација на островот Кимолос (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Опа! Разиграни Грци во изолација на островот Кимолос (видео)

И во Грција народот се справува позитивно колку што се може со состојбата на изолација од корона вирусот. На социјалните мрежи се шири видео на кое Грци на островот Кимолос играат грчко оро. 

opa-razigrani-grci-vo-izolacija-na-ostrovot-kimolos-video-01.jpg

Веруваме дека е подруго кога сте покрај море...

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку чини во Јапонија некој да ве слуша како цимолите 1 час? Ве нервира дождот, студеното време, политиката, воздухот, партнерот, работата......
Колку ќе ве чини кирија за двособен стан во 30 градови низ светот? Kолку ќе плаќате за изнајмување на стан, зависи од големината на истиот, но и од...
Како изгледаат популарните грчки летувалишта покриени со снег? (фото) Сите сме научени да уживаме во убавините на Грција во летниот период, но очиглед...

Спонзорирани линкови: