Дечиња им праќаат бакнежи на своите баба и дедо преку стакло поради карантинот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Дечиња им праќаат бакнежи на своите баба и дедо преку стакло поради карантинот

Во ова лудо време ова е навистина прекрасна сцена која ни ја враќа вербата во моќта на љубовта.

dechinja-im-prakjaat-baknezhi-na-svoite-baba-i-dedo-preku-staklo-poradi-karantinot-01.jpg

Фотографија направена во Велика Британија го обиколи светот. На неа се гледаат баба и дедо, кои се во изолација, и нивните внучиња кои дошле да ги поздрават преку стакло за да ги расположат.

Парот ги става дланките на стаклената врата, а двете мали девојчиња го прават истото однадвор и им праќаат бакнежи.

Сцената навистина е емотивна и испраќа порака дека мора да се остане позитивен, без разлика на сѐ:

dechinja-im-prakjaat-baknezhi-na-svoite-baba-i-dedo-preku-staklo-poradi-karantinot-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Баба од Англија на 108-иот роденден откри дека шампањот е тајната за долг живот Дороти Флауерс пред неколку дена го прослави 108-иот роденден, а шампањот го сме...
Дечко, кој изгубил еден тестис на 18 години поради рак, ќе стане татко По операцијата и хемотерапијата мислел дека нема иднина, сѐ додека не ја запозна...
61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...

Спонзорирани линкови: