Инфлуенсерка го разбесни светот - позираше покрај празни полици во супермаркет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Инфлуенсерка го разбесни светот - позираше покрај празни полици во супермаркет

Инфлуенсерките често прават непромислени потези, а овој дефинитивно е непромислен, дури и бесчувствителен...

influenserka-go-razbesni-svetot-pozirashe-pokraj-prazni-polici-vo-supermarket-01.jpg

Скај Витли e инфлуенсерка со 629.000 следбеници на Инстаграм, а успеа да ги налути сите нив со еден потег.

Таа организираше „giveaway“ на својот Инстаграм профил, а за да го испромовира искористи фотографија на која со своето дете позира покрај празни полици во супермаркет.

Додека луѓето во целиот свет се во паника од корона вирусот и купуваат производи за да направат залихи на храна дома (што и не е толку паметно бидејќи нема потреба да се празнат полиците), таа на некој начин ја исмева целата ситуација со овој потег.

„Овие фотографии се вознемирувачки за мене. Не смееш да се потсмеваш во вака тешки времиња. Кога ги гледам овие празни полици срцето ми се крши кога ќе помислам каков беше светот некогаш и како за миг изгубивме сѐ“, е еден од осудувачките коментари под нејзината објава.

Фотографиите на Скај што го разлутија светот:

View this post on Instagram

Edit: please be kind to one another, please send love not hate, please focus on the positives and be aware of the negatives but shift your energy to the light not the darkness. I honestly recommend googling the law of attraction guys it’s really helped me through some pretty dark times. Obviously there is a lot of sadness in the world but PLEASE keep your minds and bodies strong with love not hate 🙅‍♀️ if this post doesn’t sit well with you please don’t focus and scroll past, fill your soul with things that will make you happy during this time not angry. Anger isn’t helping the world right now. ⁣ To Enter:⁣ 1. Head to @mfbpromotions to enter⁣ 2. Don’t forget to tag a friend to let know about this amazing competition.⁣ ⁣ ⁣ This giveaway is hosted by Minifashion Blogger & Kellective by Nikki⁣ ⁣ ⁣ This competition will run from Sunday 22nd March 2020 (8pm AEDT) until 29th March 2020 (9pm AEDT). Two winner(s) will be chosen at random and announced by MFB Promotions by 30th March 2020. Winner(s) will have 48 hours to claim prize. If winner(s) does not claim within the 48hour timeframe a new winner will be randomly chosen. Open to both public and private pages.⁣ ⁣ ⁣ Please note that this giveaway is in no way affiliated, endorsed, associated or sponsored by Instagram. By entering our giveaway, you are confirming that you are 18+ years of age and you release Instagram of any and all responsibility and agree to the terms in use. Open internationally but prize will be paid in AUD. Full terms and conditions are available via Minifashion Blogger.

A post shared by 𝒮𝓀𝓎𝑒 𝑀𝒶𝓇𝑒𝑒 𝒲𝒽𝑒𝒶𝓉𝓁𝑒𝓎🦄🌈⚡️ (@skye.wheatley) on

Уште фотографии од Скај:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
Инфлуенсерка исценирала незгода со мотор за популарност На бизарноста ѝ нема крај, инфлуенсерките ги преминуваат сите граници и прават г...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава