Ана Делви, која лажеше дека е милионерка и измами многу луѓе, се огласи од затвор


Ана Делви, која лажеше дека е милионерка и измами многу луѓе, се огласи од затвор

„Премногу сум убава за да лежам во затвор“, порача Ана, која долго време се претставуваше како германска аристократка и живееше луксузно со измами и туѓи пари.

ana-delvi-koja-lazheshe-deka-e-milionerka-i-izmami-mnogu-lugje-se-oglasi-od-zatvor-01.jpg

Ана Делви стана хит во светските медиуми како измамничка која на сите им се претставувала како аристократка и милионерка и на тој начин проневерила стотици илјади долари од банки, хотели и пријатели.

Делви, чие вистинско име е Ана Сорокин, во мај 2019 година беше осудена на минимум 4 години, а максимум 12 години затвор. Колку време ќе отслужи зависи од нејзиното однесување зад решетки.

ana-delvi-koja-lazheshe-deka-e-milionerka-i-izmami-mnogu-lugje-se-oglasi-od-zatvor-03.jpg

Но, и покрај тоа што не смее да има пристап до телефон во затвор, на нејзиниот Инстаграм профил осамна илустрација на која пишува: „Премногу сум убава за да лежам во затвор.“

Иако Ана излажа многу луѓе, некои од кои ја сметаа и за своја многу блиска пријателка, за да го финансира својот луксузен стил на живот, таа сепак има армија фанови.

ana-delvi-koja-lazheshe-deka-e-milionerka-i-izmami-mnogu-lugje-se-oglasi-od-zatvor-02.jpg

Откако ја објави илустрацијата на Инстаграм, под неа еден нејзин фан веднаш пиша: „Нашата кралица се врати“, а друг „Икона никогаш не избледува“.

Таа е една од најпознатите измамнички на светот и изгледа не е заборавена.

Потсетете се на детали од нејзиното судење и на сторените злодела!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Се огласија родителите на 6-годишното детенце на кое никој не му дојде на роденден На адресата на малиот Теди сè уште пристигнуваат подароци од сите страни на свет...
Исповед на жена болна од рак: „Станав посилна, сфатив дека животот е за живеење“ Ема Јанг од Велика Британија ја раскажува приказната за својата борба со ракот с...

Најчитани неделава