Жена во Колумбија јавно посрамотена на телевизија бидејќи го прекршила карантинот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Жена во Колумбија јавно посрамотена на телевизија бидејќи го прекршила карантинот

Одличен потег на колумбиските власти. Ова ќе послужи како пример за другите да ги почитуваат мерките.

zhena-od-kolumbija-javno-posramotena-na-televizija-bidejkji-go-prekrshila-karantinot-01.jpg

Една жена во Колумбија беше уапсена и јавно посрамотена на националната телевизија во земјата, откако го прекршила задолжителниот карантин поради корона вирусот.

Таа пристигнала во Богота од Калифорнија и морала две седмици да мине во карантин во хотел, но по неколку дена била забележана надвор заедно со нејзиниот сопруг.

Колумбиските власти ја уапсиле и иако жената не покажувала симптоми на корона нејзиното апсење е пренесено на телевизија како предупредување за другите дека мерките мора да се почитуваат.

С. С. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

Жена си позира за селфи во метро како никој да не ја гледа (видео) Жена одржа лекција за самодоверба откако си направи фотосесија среде метро. Храб...
Жена откри дека момчето ѝ го спасило животот 6 години пред да се сретнат Нивната уникатна љубовна приказна е доказ зошто донирањето крв е бесценето. Н...
Жена добила совет од болницата да си собере пари за лекување преку „GoFundMe“ Има прекрасни и хумани луѓе од целиот свет кои ќе донираат кога сме во неволја, ...

Спонзорирани линкови: