101-годишен дедо закрепна од корона, а го преживеал и шпанскиот грип од 1918


101-годишен дедо закрепна од корона, а го преживеал и шпанскиот грип од 1918

Неговото закрепнување им даде надеж на многумина.

101-godishen-dedo-zakrepna-od-korona-a-go-prezhiveal-i-shpanskiot-grip-vo-1918-01.jpg

Италија е најпогодена земја од корона вирусот, но зрак светлина даваат убавите вести како таа дека 101-годишен дедо од Римини закрепнал од корона вирусот.

Мажот кој медиумите го пишуваат како Господин П (Mr. P) бил пуштен од болница по една седмица.

101-godishen-dedo-zakrepna-od-korona-a-go-prezhiveal-i-shpanskiot-grip-vo-1918-03.jpg

Заменик градоначалничката на Римини Глорија Лиси вели дека Господин П го преживеал и шпанскиот грип кој во периодот 1918/1920 година бил причина за смртта на најмалку 50 милиони луѓе.

Постарите луѓе се особено ранливи од короната, па оваа ситуација им дава надеж на сите, додава Глорија Лиси, но сепак тоа не значи дека не треба да се внимава. Мерките мора строго да се почитуваат.

101-godishen-dedo-zakrepna-od-korona-a-go-prezhiveal-i-shpanskiot-grip-vo-1918-02.jpg

С. С. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

69-годишен Холанѓанец покрена судски процес за да си ги намали годините на 49 Вели дека годините го ограничуваат во потрагата по работа и љубов и дека нависти...
62-годишен маж од Грузија си го пронашол изгубеното куче на улица по 3 години трагање (видео) Giorgi Bereziani е 62-годишен маж од Грузија кој мислел дека го загубил неговиот...
Баба (88) и дедо (91), кои се 61 година во брак, заедно ја победија короната Мајкл, на кој му биле прогнозирани само уште 48 часа живот, велел дека сака да з...

Најчитани неделава