Карантин на рајски остров: 800 патници од крузер 2 недeли изолирани на остров од соништата


Карантин на рајски остров: 800 патници од крузер 2 недeли изолирани на остров од соништата

Многу крузери низ целиот свет не смеат да се укотват на пристаништата заради страв од ширење на корона вирусот. Многу од нив се претворени во бродски карантини, но патниците на еден од бродовите навистина имале среќа.

karantin-na-rajski-ostrov-800-patnici-od-kruzer-dve-nedeli-izolirani-na-ostrov-od-sonistata-01.jpg

Патници од Австралија кои се на бродот Васко де Гама ќе бидат во најубав карантин на светот.

Државната управа на Западна Австралија се одлучила 800-те патници да ги смести во двонеделен карантин на островот Ротнест. Овој остров е вистински рај на земјата со недопрена природа и многу сонце.

karantin-na-rajski-ostrov-800-patnici-od-kruzer-dve-nedeli-izolirani-na-ostrov-od-sonistata01.jpg

Островот има 63 плажи и е популарен помеѓу љубителите на нуркањето.

karantin-na-rajski-ostrov-800-patnici-od-kruzer-dve-nedeli-izolirani-na-ostrov-od-sonistata03.jpg

За време на двонеделниот карантин, патниците ќе бидат сместени во хотели и бунгалови.

karantin-na-rajski-ostrov-800-patnici-od-kruzer-dve-nedeli-izolirani-na-ostrov-od-sonistata06.jpg

Островот ќе биде затворен за други посетители.

karantin-na-rajski-ostrov-800-patnici-od-kruzer-dve-nedeli-izolirani-na-ostrov-od-sonistata01_1.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да заболите од Корона вирусот Молекуларниот биолог Игор Штагљар, еден од најреномираните хрватски научници кој...
Емотивни фотки, уништени домови, изгорени животни – катастрофалните пожари во Австралија (фото+видео... Пожарите кои беснеат низ речиси целата територија на Австралија оставија многу л...
Село на лисици, остров на духови: 12 чудни работи кои ги има во Јапонија Од шума на самоубиства до залив со светлечки лигњи, Јапонија дефинитивно е прика...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава