Пар заглавен во карантин на Малдивите на „вечен“ меден месец – сами во луксузен ресорт


Пар заглавен во карантин на Малдивите на „вечен“ меден месец – сами во луксузен ресорт

Замислете да останете заглавени на „вечен меден месец“? Еден пар од Јужна Африка периодов живее во таков рајски карантин на Малдиви.

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-01.jpg

Оливија (27) и Раул де Фреитас (28) требало да минат 6 дена во ресортот Cinnamon Velifushi на Малдиви, но пред да се вратат во Јужна Африка, кадешто живеат, границите биле затворени поради пандемијата на корона вирусот.

Тие пристигнале на Малдиви на 22 март и требало да си одат дома наредниот викенд, но останале заглавени на меден месец.

„Неверојатно е што го добивме ова екстра време на Малдиви“, изјави Оливија која вели дека добиле многу голем попуст, но сепак престојот таму ја троши целата нивна заштеда, иако се чувствуваат како да се заглавени во рајот.

Како изгледа нивниот рајски карантин:

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-11.jpg

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-10.jpg

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-08.jpg

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-07.jpg

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-06.jpg

karantin-od-sonishtata-par-beshe-na-meden-mesec-na-maldivite-izolirani-se-sami-vo-resort-02.jpg

Фотки од ресортот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пар снимен како доцни, а крузерот за Бахамите им заминува пред очи (видео) Доцнењето е ужасна навика, а овој пар доби сурова лекција. Болката се гледа во н...
Жени со гондоли низ Венеција веслаат и носат храна до луѓето (фото) Жени ги користат гондолите и нудат бесплатен транспорт на намирници до најзагроз...
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава