Нова „нормална реалност“: Во парк во Њујорк се ужива во нацртани кругови на дистанца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Нова „нормална реалност“: Во парк во Њујорк се ужива во нацртани кругови на дистанца

Со цел да се спречи ширењето на заразата, а луѓето да бидат во можност да излезат од домовите и да прошетаат во парковите, во Њујорк нашле решение како да не се групираат во големи групи во парковите - „човечки паркинг места“.

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distanca-01.jpg

Локалците во Домино паркот во Бруклин можат да седат само во посебно исцртани кругови за да не може да се групираат како претходно кога не ги почитувале мерките за дистанца.

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distancaв-02.jpgфотографирано на 3-ти мај 2020

Многумина ги нарекуваат круговите „човечки паркинг места“, но иако изгледа тажно, очигледно тоа е неопходно за луѓето да ја сфатат потребата од социјална дистанца:

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distanca-03.jpg

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distanca-04.jpg

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distanca-05.jpg

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distanca-07.jpg

nova-normalna-realnost-vo-park-vo-njujork-se-uzhiva-vo-nacrtani-krugovi-na-distanca-08.jpg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новата YouTube сензација - Згодна девојка која готви гола, само со престилка Нова гола готвачка сака да му ја преземе круната на Џејми Оливер, но дали ќе усп...
Тајниот живот на Фидел Кастро: Додека народот гладувал, тој уживал со љубовниците во неверојатен лук... Без разлика дали го сакате или мразите, мора да признаете дека Фидел Кастро е ед...
Како изгледа Пенис паркот во Јужна Кореја со бизарни статуи насекаде? (фото) Во Јужна Кореја има бизарен тематски парк исполнет со скулптури од пенис, а луѓе...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава