Девојка, висока 205 сантиметри, има едни од најдолгите нозе на светот - дури 134 сантиметри (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Девојка, висока 205 сантиметри, има едни од најдолгите нозе на светот - дури 134 сантиметри (фото)

Таа е горда на своите долги нозе, па дури ги истакнува со шорцови и високи потпетици.

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-01.jpg

29-годишна девојка, која е родена во Монголија, а живее во Чикаго, има нозе долги неверојатни 132 сантиметри. Таа обожава да ги покажува во куси шорцови и високи потпетици.

Rentsenkhorloo има едни од најдолгите нозе на светот и доаѓа од семејство на високи луѓе. Нејзиниот татко е висок 208 саниметри, а мајка ѝ 185 сантриметри.

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-06.jpg

Девојката со висина од 205 сантриметри вели дека проблем ѝ е само што си ја удира главата во рамките на вратите, како и пронаоѓањето на соодветна облека.

„Во прво одделение имав 168 сантиметри и бев исто висока колку учителката“, вели Rentsenkhorloo, која порано се срамела од својата висина, но сега се гордее.

Девојката со едни од најдолгите нозе на светот:

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-07.jpg

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-05.jpg

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-04.jpg

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-03.jpg

devojka-visoka-205-santrimetri-ima-edni-od-najdolgite-noze-na-svetot-duri-134-santimetri-foto-02.jpg

На следната страна фотки од нејзиниот Инстаграм профил...Би можело да ве интересира:

Прекрасни места низ светот кои нема да верувате дека постојат (фото) Природата знае да создаде вистински реме-дела кои ги изненадуваат дури и оние ко...
12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...

Најчитани неделава