Свадбено видео со трагичен крај – фотограф ја „уловил“ експлозијата во Бејрут на 1km


Свадбено видео со трагичен крај – фотограф ја „уловил“ експлозијата во Бејрут на 1km

Во вторникот Бејрут беше потресен од голема експлозија која одзеде над 100 животи и повреди повеќе од 4.000 луѓе.

svadben-fotograf-go-ulovil-momentot-koga-se-sluchi-eksplozijata-vo-bejrut-vo-mornichavo-video-01.jpg

Страшниот момент беше снимен и фотографиран од многу луѓе, а неодамна се појави и видео направено на само 1 километар од експлозијата.

Видеото е направено од свадбениот фотограф Махмуд Накиб, кој неколку секунди пред експлозијата почнал да ја снима невестата.

svadben-fotograf-go-ulovil-momentot-koga-se-sluchi-eksplozijata-vo-bejrut-vo-mornichavo-video-02.jpg

На почетокот од видеото се гледа жена во венчаница која очекувала ова да биде најсреќниот ден од нејзиниот живот, за само момент подоцна да се слушне експлозијата. Уште поморничаво е што видеото започнува со насмевка, но завршува како најголема трагедија.

svadben-fotograf-go-ulovil-momentot-koga-se-sluchi-eksplozijata-vo-bejrut-vo-mornichavo-video-03.jpg

svadben-fotograf-go-ulovil-momentot-koga-se-sluchi-eksplozijata-vo-bejrut-vo-mornichavo-video-04.jpg

svadben-fotograf-go-ulovil-momentot-koga-se-sluchi-eksplozijata-vo-bejrut-vo-mornichavo-video-05.jpg

Фотографот го споделил видеото на социјалните мрежи, а на него веднаш се забележува штетата.

Набрзо споделил уште едно видео на кое се гледаат превртени столови и преплашени луѓе.

Погледнете и Пустошот од експлозијата во Бејрут - главниот град на Либан, низ фотки и видеа.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 луѓе ги откриваат нивните најмрачни семејни тајни „Татко ми има дете со љубовницата. Слушнав додека зборуваше на телефон, а мајка ...
Фотки после кои ќе си ја обожавате „тешката“ канцелариска работа Колку пати денес се пожаливте дека не ви се работи? Дека попрво би се менувале с...
Во Кина се следи секој чекор на граѓаните со бодување, а има и „црна листа“ за непримерните Можеби ви звучи како извадок од научно-фантастична книга, но реалноста е дека во...

Најчитани неделава