Од што е направено корона-колачето? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Од што е направено корона-колачето? (фото)

Ресторан во Прага реши на светот да му понуди Корона-колаче.

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-05.jpg

Černá Madona обично бил преполн со туристи кои се воодушевувале на ентериерот, но иако туристи речиси и да нема поради Корона вирусот, креаторката осмисли десерт кој ќе ги привлече локалците.

Олга Будник го креирала Корона-колачето како утеха за сите карантини.

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-01.jpg

Десертот е малку помал од тениско топче, има чоколадна кора, а „шилците“ на вирусот се направени од бело чоколадо и парчиња сушени малини.

Внатре има крем од ф’стаци и пире од малини, а во средина има една малина.

Делува вкусно?

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-02.jpg

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-03.jpg

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-04.jpg

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-06.jpg

od-sto-e-napraveno-korona-kolaceto-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го крена светот на нозе Сме виделе многу бизарни трендови во последно време, но последниот ги преминува ...

Најчитани неделава