Мајка во Кина на свадбата на синот дознала дека нејзината снаа ѝ е изгубената ќерка


Мајка во Кина на свадбата на синот дознала дека нејзината снаа ѝ е изгубената ќерка

Емотивните фотографии каде двете жени се во солзи по откритието станаа вирален хит во Кина, но и низ целиот свет.

majka-vo-kina-na-svadbata-na-sinot-doznala-deka-nejzinata-snaa-i-e-izgubenata-kjerka-01.jpg

Жена од источна Кина доживеала неверојатен шок кога на свадбата на нејзиниот син открила дека снаата всушност е нејзината одамна изгубена ќерка.

Настанот се случил во местото Suzhou, Jiangsu пишува кинескиот медиум Sohu.

Но, свадбата не била откажана затоа што синот всушност ѝ бил посвоено дете на жената, па така тој и невестата сепак не биле во роднинска врска.

majka-vo-kina-na-svadbata-na-sinot-doznala-deka-nejzinata-snaa-i-e-izgubenata-kjerka-02.jpg

Жената открила дека снаата ѝ е всушност биолошка ќерка по белегот на нејзината рака, кој изгледал идентично како белегот од раѓање на нејзиното изгубено дете.

Одлучена да ја открие вистината, таа собрала храброст и ги прашала родителите на невестата дали девојката е нивно биолошко дете. Тие ѝ раскажале дека ја посвоиле пред околу 20 години.

majka-vo-kina-na-svadbata-na-sinot-doznala-deka-nejzinata-snaa-i-e-izgubenata-kjerka-03.jpg

Ситуацијата изгледа како оние од шпанските серии, но, за среќа, завршува добро... Свадбата е одржана, а мајката е споена со својата биолошка ќерка и таа сега е дел од нејзиното семејство

Емотивните фотографии каде двете жени се во солзи по откритието станаа вирален хит во Кина, но и низ целиот свет.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки 33-годишна мајка ги носи трите малечки ќерки во салон за убавина еднаш неделно, ...
По 15 години синот на Стив Ирвин го храни истиот крокодил на истото место како татко му Роберт Ирвин од Австралија е достоен наследник на познатиот „Ловец на крокодили“...
„Сите мислат дека сме сестри“ – Ќе погодите ли која е 40-годишната мајка, а која ќерката? Соња е 40-годишна жена од Ирска која постојано ја прашуваат дали е сестра на неј...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg