Погребот на дедо Филип ги зближи повторно – Браќата Хари и Вилијам заедно со Кејт како во старите времиња


Погребот на дедо Филип ги зближи повторно – Браќата Хари и Вилијам заедно со Кејт како во старите времиња

Глетка која би им ги стоплила срцата на принцот Филип и Дијана – браќата повторно чекорат еден до друг по 1 година заладени односи и ривалство, а Кејт мудро се повлече за да ги остави насамо. 

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-01.jpg

Иако кралицата нареди во поворката принцовите Вилијам и Хари да бидат одвоени со нивниот братучед помеѓу нив, сепак по церемонијата браќата се обединија и чекореа заедно како во старите добри времиња. 

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-09.jpg

Во минатото, пред Хари да ја најде својата избраничка Меган Маркл, тој беше многу близок со неговиот брат Вилијам и со Кејт Мидлтон, а триото можеше да се забележи заедно речиси на секој настан. 

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-13.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-14.jpg

Со последните случувања, нивните односи се заладија, а откако Хари и Меган се откажаа од кралските должности и се преселија во САД, ривалството почна да станува позабележливо. 

Интервјуто кое Меган и Хари го имаа неодамна во шоуто на Опра дополнително додаде масло на оганот, а токму таму тој изјави дека односите со неговиот брат Вилијам се заладени. 

Прочитајте повеќе: Загриженост на семејството за бојата на кожата на бебето, тајна венчавка – Што сè открија Меган и Хари во шокантното интервју кај Опра?

Сепак, погребот на нивниот дедо Филип повторно ги обедини браќата, а фановите на кралското семејство беа трогнати кога по една година повторно ги видоа Хари, Вилијам и Кејт како чекорат заедно и си разговараат како во старите времиња. 

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-03.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-04.jpg

Во еден момент, Кејт мудро се повлече и им остави простор на браќата да останат насамо и да си разговараат додека чекорат. 

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-06.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-05.jpg

Фотографии кои би им го стопиле срцето на принцезата Дијана и на принцот Филип - браќата повторно обединети: 

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-12.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-07.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-10.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-15.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-18.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-19.jpeg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-20.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-17.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-16.jpg

pogrebot-na-dedo-filip-gi-zblizhi-povtorno-brakjata-hari-i-vilijam-zaedno-so-kejt-kako-vo-starite-vreminja-22.jpg

Погледнете и Последно испраќање на принцот Филип – започна церемонијата со сите кралски протоколи (фото+видео)

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив? Неодамна имавме можност да ги откриеме најоригиналните автограми на познатите, н...
Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус - какви симптоми има? Принцот Чарлс, кој има 71 година, е позитивен на корона вирус. За среќа, тој пок...
Кралицата не сака драми на погребот: Како Елизабета ќе го скрие ривалството помеѓу Хари и Вилијам? Кралицата Елизабета не сака ништо да го одвлекува вниманието за време на погребо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg