Бремената Меган Маркл во накит од принцезата Дијана, Џеј Ло пее со мајка ѝ – концерт со вакцинирана публика (фото+видео)


Бремената Меган Маркл во накит од принцезата Дијана, Џеј Ло пее со мајка ѝ – концерт со вакцинирана публика (фото+видео)

На првото јавно појавување по скандалозното интервју кај Опра, бремената Меган на себе носеше Cartier часовник од принцезата Дијана, во вредност од 23.000 долари.

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video-01.jpg

Со скандалозните изјави во интервјуто кај Опра, Меган Маркл и принцот Хари предизвикаа бурни реакции во јавноста, а дури сега војвотката од Сасекс го имаше првото јавно појавување.

prvo-javno-pojavuvanje-na-bremenata-megan-markl-po-intervjuto-kaj-opra-nosi-nakit-od-princezata-dijana-foto-002.jpg

За време на Global Citizen's VAX Live concert, принцот Хари имаше говор во живо, додека пак, бремената Меган, се појави виртуелно на видео снимка и како и секогаш, остави позитивен моден впечаток.

Таа е облечена во Carolina Herrera цветен фустан, комбиниран со Cartier часовник од принцезата Дијана, во вредност од 23.000 долари и уште неколку скапоцени парчиња накит.

prvo-javno-pojavuvanje-na-bremenata-megan-markl-po-intervjuto-kaj-opra-nosi-nakit-od-princezata-dijana-foto05.jpg

prvo-javno-pojavuvanje-na-bremenata-megan-markl-po-intervjuto-kaj-opra-nosi-nakit-od-princezata-dijana-foto-05.jpg

prvo-javno-pojavuvanje-na-bremenata-megan-markl-po-intervjuto-kaj-opra-nosi-nakit-od-princezata-dijana-foto-09.jpg

Инаку, станува збор за хуманитарен концерт во склоп на кампања за вакцинирање, кој е прв од толку големи размери откако започна пандемијата, во публика имаше 27.000 вакцинирани здравствени работници и работници од други важни професии, а беа собрани околу 300 милиони долари кои ќе бидат насочени во набавка на вакцини низ светот.

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video-08.jpg

Помеѓу изведувачите беше и Џеј Ло, која на сцената ја покани нејзината мајка и пееше за неа, а на настанот се појавија и многу славни личности како Бен Афлек, Криси Тајген, Џими Кимел, претседателот Бајден и многу други.

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video-07.jpg

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video-06.jpg

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video-05.jpg

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video-04.jpg

bremenata-megan-markl-vo-nakit-od-princezata-dijana-djej-lo-pee-so-majka-i-koncert-so-vakcinirana-publika-foto-video02.jpg

prvo-javno-pojavuvanje-na-bremenata-megan-markl-po-intervjuto-kaj-opra-nosi-nakit-od-princezata-dijana-foto-10.jpg

Видео од настапот на Џеј Ло:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив? Неодамна имавме можност да ги откриеме најоригиналните автограми на познатите, н...
Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус - какви симптоми има? Принцот Чарлс, кој има 71 година, е позитивен на корона вирус. За среќа, тој пок...
Приказната за мистичната принцеза од Дубаи која „исчезна“ – во тајно снимено видео тврди дека ја држ... Тројца луѓе кои тврдат дека имале директен контакт со принцезата Латифа од Дубаи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg