Хит потег! Невеста и младоженец си се пресоблекоа во тренерки и патики среде свадба


Хит потег! Невеста и младоженец си се пресоблекоа во тренерки и патики среде свадба

„Многу ми беше мило што ја заменив венчаницата со тренерки затоа што можев да се движам и целата атмосфера веднаш стана порелаксирана“, вели невестата. Хит потегот на младиот пар од Висконсин ги подели мислењата на социјалните мрежи.

nevesta-i-mladozhenec-si-se-presoblekoa-vo-trenerki-i-patiki-na-svojata-svadba-01.jpg

Алејна (20) и Ганер Трип (20) направија свадба во шума во мало гратче во сојузната американска држава Висконсин.

Церемонијата им беше инспирирана од филмот Twilight, со многу сијалички и интимна прослава со само 80 гости.

nevesta-i-mladozhenec-si-se-presoblekoa-vo-trenerki-i-patiki-na-svojata-svadba-04.jpg

Но, околу 22 часот вечерта младиот пар на изненадување на присутните одлучи венчаницата и костимот да ги заменат со тренерки и патики.

nevesta-i-mladozhenec-si-se-presoblekoa-vo-trenerki-i-patiki-na-svojata-svadba-03.jpg

Алејна вели дека делот со тренерки од свадбата им бил 20 пати позабавен затоа што се чувствувале, пријатно, комфорно и можеле да танцуваат.

„Многу ми беше мило што ја заменив венчаницата со тренерки затоа што можев да се движам и целата атмосфера веднаш стана порелаксирана“, вели таа и додава дека идејата им дошла на шега, а кога го споменале тоа пред девериците на свадбата тие им рекле дека е кул, па така парот се одлучил на ваков потег.

nevesta-i-mladozhenec-si-se-presoblekoa-vo-trenerki-i-patiki-na-svojata-svadba-02.jpg

Мислењата на социјалните мрежи се поделени.

Како ви се допаѓа вам овој потег?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста бара дозвола од сопругот на свадбата да си го гушне бившиот за последен пат (видео) „Денес му бара дозвола за ова, утре може ќе му побара за нешто друго, сирот сопр...
Луксузни подвижни тоалети, трансформирана фарма за коњи – Колку милиони ќе плати Бил Гејтс за свадба... Најстарата ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, Џенифер (25), овој викенд ќе стапи во б...
Првата дама на Франција во патики и фармерки - Брижит Макрон (68) повторно направи моден погодок Таа е 24 години постара од својот сопруг, претседателот на Франција Емануел Макр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg