Бил во врска со Адријана Лима, сега е 15 години „сингл“ - Кој е принцот од Лихтенштајн?


Бил во врска со Адријана Лима, сега е 15 години „сингл“ - Кој е принцот од Лихтенштајн?

На почетокот на 2000-тите години со Адријана Лима ги полнеа таблоидите, а денес ретко кој слушнал за принцот Венцеслаус од Лихтенштајн – најпосакуваниот кралски ерген што не ја нашол вистинската љубов.

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-za-nego-01.jpg

Како член на кралското семејство од Лихтенштајн, со блескава кариера во финансискиот сектор и богатство од над 7 милијарди долари, звучи неверојатно кога ќе се каже дека принцот Венцеслаус (46) сè уште е слободен.

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-za-nego-02.jpg

Принцот Венцеслаус е син на приватниот банкар принцот Филип од Лихтенштајн и внук на владејачкиот принц Ханс-Адам Втори, а никогаш не бил оженет, ниту пак има деца.

Принцот Венцеслаус често може да се види на настаните каде се појавуваат славните и познати личности, а поминати се 15 години од 2006-та година кога за него се знаеше дека за последен пат е во сериозна врска и тоа со бразилскиот модел Адријана Лима.

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-za-nego-05.jpg

Тие беа заедно три години од 2003-та до 2006-та година и беа мошне популарни на сите настани низ Њујорк, каде најчесто беа фотографирани како јавно се бакнуваат и разменуваат нежности, што не е типично за кралски припадник.

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-za-nego-04.jpg

По ова Адријана стапи во брак со Марко Јариќ, а принцот Венцеслаус на настаните се појавувал со голем број убавици, меѓу кои и манекенката Барбара Палвин, но не се знае дали со некоја од тие девојки бил во сериозна врска.

Прочитајте и Ја држи за рака, горд е на неа: Адријана Лима во секси издание покрај новото момче (фото)

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-06.jpg

Доколку не е придружуван од убава девојка, на гала-вечерите ергенот се појавува заедно со неговата мајка Изабел Де Ларбре Маландер која е со белгиско аристократско потекло.

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-za-nego-07.jpg

Тој во моментов живее во Лондон има блескава кариера во финансискиот сектор, но сè уште не ја нашол својата вистинска љубов.

Принцот Венцеслаус, инаку е мошне приватен, па неговиот Инстаграм профил е затворен за јавноста, а има само малку следбеници.

Во продолжение погледнете повеќе фотографии:

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-08.jpg

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-09.jpg

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-10.jpg

princot-venceslav-od-lihtenshtajn-so-adrijana-lima-nekogash-gi-polneshe-tabloidite-a-15-godini-e-singl-shto-znaeme-11.jpg

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg