„Се спасивме од хоророт на Меланија“ - Првото божиќно украсување на новата прва дама на САД (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


„Се спасивме од хоророт на Меланија“ - Првото божиќно украсување на новата прва дама на САД (фото)

„Конечно се спасивме од хоророт на Меланија Трамп“ – коментираат дел од луѓето на социјалните мрежи откако беа објавени првите фотографии од декорациите во Белата Куќа по повод претстојните божиќни празници.

se-spasivme-od-hororot-na-melanija-prvoto-bozhikjno-ukrasuvanje-na-novata-prva-dama-na-sad-foto-01.jpg

Првата дама на САД, Џил Бајден, ги претстави божиќните декорации во Белата Куќа, а фотографиите од украсувањето наидоа на голем број позитивни коментари на социјалните мрежи.

Темата на годинешните декорации е „Подароци од срце“.

Погледнете го видеото како изгледа Белата Куќа деновиве:

Џил Бајден за првпат е одговорна за декорациите во Белата Куќа, а твитерџиите не можеа да не нè потсетат на чудните декорации на поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, која минатата 2020-та година за последен пат беше задолжена за овој мошне важен детаљ.

se-spasivme-od-hororot-na-melanija-prvoto-bozhikjno-ukrasuvanje-na-novata-prva-dama-na-sad-foto-02.jpg

„По четири години, благодарение на првата дама Џил Бајден, нормалниот среќен Божиќ се враќа во Белата Куќа. Ова е крајот на темните, дистописки божиќни декорации на Меланија Трамп што сакаше да покаже дека ’се отепува од работа за Божиќ‘. Кому му е гајле?“

Голем број од твитерџиите ги пофалија декорациите на Џил Бајден, а велат дека се благодарни што се спасиле од хоророт на Меланија.

se-spasivme-od-hororot-na-melanija-prvoto-bozhikjno-ukrasuvanje-na-novata-prva-dama-na-sad-foto-03.jpg

Во само една недела, околу 100 волонтери ги декорирале надворешниот и внатрешниот дел на Белата Куќа со вкупно 41 елка, украси од околу 2.000 метри долга декоративна лента и 78.750 божиќни светилки.

Погледнете како изгледаат декорациите од Белата Куќа во продолжение:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто куќите на грчките острови се бело-сини? Секој кој барем еднаш бил на Миконос, Санторини, Наксос или кој било друг остров...
Трамп немал време за миленик, а Бајден ќе донесе две кучиња – Мајор е првото вдомено куче што влегув... За време на мандатот на Трамп, првпат по 100-тина години во Белата куќа немаше к...
Меланија Трамп се закани со тужба за контроверзните билборди среде Загреб Пред неколку денови, во Загреб беа поставени билборди со контроверзен слоган и л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg