Брижит Макрон за теориите дека е родена како момче: „Со години ме малтретираат - поминав денови бришејќи лаги на интернет“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Брижит Макрон за теориите дека е родена како момче: „Со години ме малтретираат - поминав денови бришејќи лаги на интернет“

„Со години ме малтретираат, за да докажат дека сум трансродова личност ми го променија и семејното стебло“ - првата дама на Франција Брижит Макрон за првпат јавно проговори за теориите на заговори што вирално се проширија на социјалните мрежи.

brizhit-makron-za-teoriite-deka-e-rodena-kako-momche-so-godini-me-maltretiraat-pominav-denovi-brishejkji-lagi-na-internet-01.jpg

Брижит Макрон (68) гостуваше во радио емисија на RTL France, каде говореше за повеќе теми, меѓу кои и за информациите што вирално се проширија на Твитер, а според кои се тврдеше дека таа била родена како момче.

„Прво следев од далеку, слушав што говорат пред да сфатам дека тие во целост го променија моето семејно стебло...

brizhit-makron-za-teoriite-deka-e-rodena-kako-momche-so-godini-me-maltretiraat-pominav-denovi-brishejkji-lagi-na-internet-02.jpg

И наеднаш јас станав мојот брат. И ова е за генеологијата на моите родители и навистина е неприфатливо“ – вели таа.

brizhit-makron-za-teoriite-deka-e-rodena-kako-momche-so-godini-me-maltretiraat-pominav-denovi-brishejkji-lagi-na-internet-03.jpg

Првата дама на Франција продолжи понатаму и кажа дека во изминатите четири години постојано била вознемирувана со тврдења дека била родена како момче и дека одлучила да поднесе тужби против оние што ги шират таквите лаги.

„Ако не направам ништо, додека 4 години се борев против малтретирањата, тогаш мојот глас нема да се слушне и ќе ми кажат дека не правам ништо.

brizhit-makron-za-teoriite-deka-e-rodena-kako-momche-so-godini-me-maltretiraat-pominav-denovi-brishejkji-lagi-na-internet-04.jpg

Мене и на мојот адвокат ни беа потребни 5 и пол денови за да ги избришеме овие информации“ – вели таа.

brizhit-makron-za-teoriite-deka-e-rodena-kako-momche-so-godini-me-maltretiraat-pominav-denovi-brishejkji-lagi-na-internet-05.jpg

Инаку за потсетување, првата дама на Франција минатиот месец беше во фокусот на јавноста откако на социјалните мрежи теоретичарите на заговори ја проширија веста дека таа е трансродова личност.

Под хаштагот #JeanMichelTrogneux на социјалните мрежи масовно се споделуваше веста дека таа била родена како момче.

Прочитајте и „Жените не седнуваат така“ – Вирално се шири теорија на заговор дека Брижит Макрон е родена како момче

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега имаат 21 дете Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство в...
Вирално видео: Маж фати ајкула со голи раце блиску до плажа Додека луѓето на плажата врескале „ајкула“ и настанала паника, тој направил нави...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg