Девојка (23) и нејзиниот партнер (63) ја разбрануваа јавноста: „Ме разгалува со скапи подароци, сите мислат дека го користам за пари“

Вилоу (23) и нејзиниот партнер (63) се соочуваат со многу критики поради нивната врска, а многумина сметаат дека девојката го користи за неговите пари. Но, таа тврди дека тоа не е точно бидејќи имале многу заеднички интереси како одење на забави и јадење во скапи ресторани...

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-01.jpg

Вилоу Сиас е модел, а неодамна се најде на мета на критики поради нејзиниот партнер кој е 40 години постар од неа. Вилоу има 23 години, а е во врска со Дејвид Симонини кој има 63 години.

Парот почна да привлекува внимание со заедничките видеа на ТикТок, а многумина ја критикуваат Вилоу дека е со него само поради неговите пари.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-07.jpg

Иако Вилоу упорно го негира ова, таа редовно се фали со скапите подароци што ги добива од Дејвид. На пример, само неколку денови по нивниот прв состанок, Дејвид ѝ купил Мерцедес од 175.000 долари.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari09.jpg

Вилоу, пак, вели дека не ѝ се важни парите, туку стабилноста и безбедноста што ги чувствува кога е со Дејвид. Парот се запознал на Тиндер, а младата девојка вели дека веднаш се вљубила штом го видела во живо.

„Дејвид го исполнува секое негово ветување. Се грижи за мене и сака да ми биде удобно – тоа е многу важно за мене. Потребни ми се стабилноста и безбедноста што ми ги нуди“.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-08.jpg

Но, контрадикторно на нејзиното тврдење, младата девојка вели дека имаат многу заеднички интереси со Дејвид - јадење во скапи ресторани и одење на луксузни забави.

Вилоу е мета на критики бидејќи ова не е нејзината прва врска со многу постар маж – претходно се гледала со 42-годишен богаташ, а потоа и со 37-годишен.

„Имав други врски со постари мажи. Еднаш бев во врска со 42-годишен маж и тоа траеше околу две години. Но, по некое време се исплашив и го оставив. Сега ми е мило што го направив тоа бидејќи немаше да бидам со Дејвид“, вели Вилоу.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-06.jpg

Вилоу вели дека раскинала со 37-годишниот маж бидејќи ѝ ветувал дека ќе ѝ купува работи, но никогаш не го исполнувал ветеното.

„Претходната врска почна слично како оваа со Дејвид, но бившиот никогаш не го правеше она што ми го ветуваше“.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-02.jpg

Наводно, парот размислувал и за деца, а Вилоу имала поддршка од семејството.

„Моите родители се среќни бидејќи Дејвид ме прави среќна и е многу добар со мене. Ми има купено Мерцедес – навистина ме разгалува. Моите пријатели го сакаат, но некои од нив сепак мислат дека го користам за парите“.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-03.jpg

На нивните видеа редовно има и шеги за нивната возрасна возраст, со кои корисниците истакнуваат дека повеќе личат на татко и ќерка отколку на пар.

„Сигурно не е со него бидејќи е многу убав“.

„Помислив дека се татко и ќерка“.

„Прекрасно е кога татковците и ќерките имаат добар однос“.

devojka-23-i-nejzinoto-momche-63-ja-razbranuvaa-javnosta-me-razgaluva-so-skapi-podaroci-site-mislat-deka-go-koristam-za-pari-04.jpg

Вилоу има Инстаграм профил со над 100.000 следбеници, но и покрај тоа што вели дека вистински го сака Дејвид, од него нема ниту една фотка.

Повеќе фотки од Вилоу на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Не ми кажа дека е женет, спиеше со мене и потоа го кажав на жена му – згрешив ли?“ „Го прашав дали е во врска и тој ми рече: ‘Да, извини, требаше да ти кажам, жене...
Украинка (30) гордо ја носи седата коса долга 1,5 метри: „Ја мијам еднаш неделно, некогаш не ја чешл... Ана има 30 години и коса која почнала да ѝ побелува на само 13-годишна возраст. ...
„Работев напорно да ослабам, сега не сакам ниту да помислам да забременам и да добијам стрии“ „Самата помисла дека ќе добијам стрии и дека ќе се здебелам ме одвраќа од намера...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg