Пике и Шакира наводно раскинале заради девојка од Скопје, со која тајно се гледал во Дубаи – Која е Драгана Спасовска?

Драгана и Пике наводно се среќавале во Дубаи, додека фудбалерот одел на одмор таму. На листата на можни љубовници што ја растурија врската помеѓу славниот пар се најде и македонско-бугарската старлета Драгана Спасовска. Што знаеме за неа?

pike-i-shakira-raskinale-zaradi-devojka-od-skopje-koja-e-dragana-spasovska-so-koja-fudbalerot-tajno-se-gledal-vo-dubai-01.jpg

По веста дека Шакира и Жерар Пике по 11 години заеднички живот одлучија да ја прекинат врската, масовно се шпекулира која е девојката со која тој ја изневерил славната пејачка.

pike-i-shakira-raskinale-zaradi-devojka-od-skopje-koja-e-dragana-spasovska-so-koja-fudbalerot-tajno-se-gledal-vo-dubai-03.jpg

Шпанските медиуми прво тврдеа дека се работи за русокоса девојка која работи како хостеса во познат ноќен клуб во Барселона.

Во бугарските медиуми, пак, деновиве масовно се споделува фотографијата на која тој е заедно со македонско-бугарската старлета Драгана Спасовска, која потекнува од Скопје, а неколку години наназад живее во Дубаи.

Наводно Пике и Драгана редовно се гледале додека тој одел сам без сопругата во Дубаи и така почнала нивната романтична врска.

Инаку ова не е прва заедничка фотка на Драгана со славни фудбалери, таа во минатото објави фотографија на која е со славниот фудбалер Роналдињо, но и со Пол Погба.

pike-i-shakira-raskinale-zaradi-devojka-od-skopje-koja-e-dragana-spasovska-so-koja-fudbalerot-tajno-se-gledal-vo-dubai-02.jpg

Драгана Спасовска е некогашен македонски модел која во 2009-та година заминала да студира во Пловдив, Бугарија.

Популарноста во Бугарија ја стекна откако почна да се појавува на тамошни избори за убавина, но и во видеоспотови на тамошни пејачи.

Татко ѝ е Македонец, а мајка ѝ е Бугарка, но таа во медиумите изјавила дека себеси се идентификува како Бугарка.

Во моментов Драгана редовно ги полни таблоидите во Бугарија кои објавуваат нејзини фотографии. Таа самата рече дека професионално повеќе се свртела кон Бугарија затоа што чувствува дека таму средината многу полесно ја прифатила.

Прочитајте и Му ја смени бравата од семејниот дом, тој не добива од нејзиното богатство – Нови детали за разделбата на Шакира и Пике (фото)

Погледнете повеќе нејзини фотографии:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена со бизарна зависност од тетовирање не може да најде работа: „Правам по 3 тетоважи неделно, секо... Мелиса Слоан има 45 години и толку многу тетоважи, што не може ни да ги изброи. ...
Емотивна средба на мајка со ќерката, 50 години откако таткото ја одвел во Мароко и ја оставил таму Шанае, која во Мароко имала многу тешко детство и живот, во еден миг ја дознала ...
„Работев напорно да ослабам, сега не сакам ниту да помислам да забременам и да добијам стрии“ „Самата помисла дека ќе добијам стрии и дека ќе се здебелам ме одвраќа од намера...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg