Идеи за изработка на лесни новогодишни венчиња за на врата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Идеи за изработка на лесни новогодишни венчиња за на врата (фото)

Пред да им ја отворите вратата на гостите, дајте им нешто на што може да се воодушевуваат - пример, фантастично венче на влезната врата. И потоа уживајте во комплиментите.

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-01.jpg

Наместо да им одговорите „Го купив“, оваа година изненадете ги со „Бев креативна.“

Купете или соберете гранчиња од зимзелено дрво, пакетчиња лампиони, снабдете се со лепак и жици за зацврстување и може да почнете.

Само следете ги сликите и идеите, ќе се зачудите што сè можат вашите раце:

1. Минималистичко венче

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-1.jpg


2. Венче од хартија во боја

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-2.jpg


3. Венче од обични лампиони

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-3.jpg


4. Венче од машни

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-4.jpg


5. Венче од декорирани стари гранки

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-5.jpg


6. Венче од волнени топчиња

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-6.jpg


7. Венче од шишарки

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-7.jpg


8. Венче од стари тапи од вино

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-8.jpg

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-9.jpg


9. Венче од боени штипки

idei-za-izrabotka-na-lesni-novogodisni-vencinja-za-na-vrata-foto-10.jpg

Уште 10 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Идеи за нежни тетоважи на кои нема да се „бунат“ ниту најстрогите родители (фото) Минијатурни овошки, минималистички фигури, малечки животинчиња – каква тетоважа ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава