За живели - чаши од кои нема да знаете колку сте испиле
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


За живели - чаши од кои нема да знаете колку сте испиле

Ако сте голем љубител на шампањот, тогаш веројатно ќе бидете пријатно изненадени од еден необичен дизајн на чаши за пиење на шампањ.

nevoobicaen-dizajn-na-cashi-za-site-ljubiteli-na-shampanjot-01.jpg

Се нарекуваат „Chambong“ – кованица за да се потенцира изгледот на чашите кои се направени по традиционалните американски бонгови за пиење на пиво.

nevoobicaen-dizajn-na-cashi-za-site-ljubiteli-na-shampanjot-1.jpg

Горниот дел е стандарден како за пиење шампањ, но наместо исправен кружен дел на долната страна, завршуваат со тесно грло од каде може да се пие шампањот.

nevoobicaen-dizajn-na-cashi-za-site-ljubiteli-na-shampanjot-2.jpg

Би пробале?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Уметникот кој користи само сенки за своите ремек-дела (фото) Фабрицио Корнели е уметник кој не употребува обично платно за сликање како и пов...
Направи сам - идеи со старите ретро касети (фото) Ако од носталгија до ден денес чувате неколку аудио касети, време е конечно да и...
Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...