Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечиња
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бравар 19-04-2019
Салатер 19-04-2019


Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечиња

Со ваквиот тип на елка повеќе нема нервози и главоболки, сепак дали е толку магична како традиционалната елка?

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-01.jpg

Броиме ситно до ставањето на елката со новогодишните украси и сијалички во нашиот дом, но што е со луѓето кои имаат мачки и мали дечиња, кои постојано се вратат околу елката и ги буткаат лампионите?

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-12.jpg

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-05.png

Компанијата „Argos“ смисли специјален дизајн на елка за да стави крај на нивните проблеми. На неа ги нема ниските гранки кои може да бидат проблем, а тој слободен простор може да се искористи за ставање на подароци, велат одговорните од компанијата.

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-06.jpg

Нивното мото е: „Одржувајте ги совршено безбедни вашите прекрасни лампиони, панделки и сијалички, на страна од досегот на вашите љубопитни дечиња што лазат или пак од шепите на вашата разиграна мачка.“

Ова е интересна варијанта на традиционалната елка што штеди и простор и главоболки, но сепак не изгледа толку магично како традиционалната елка.

Што мислите вие?

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-10.jpg

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-09.jpg

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-08.jpg

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-07.jpg

nov-unikaten-dizajn-na-novogodishna-elka-za-lugjeto-so-machki-i-mali-dechinja-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...
Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град (фото) Многу луѓе сакаат поголемиот дел од времето да го поминат на отворено, наместо д...