Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Вашите деца не се виновни за вашиот лош ден, фрустрациите, за вашето скршено срце

Важно е да научите да се борите против заморот, тагата, стравовите и нерешените ситуации. Бидете полни со љубов кон вашите деца. Во нив ќе остане љубовта што им ја давате во детството.

vazhite-deca-ne-se-vinovni-za-vashiot-losh-den-frustraciite-za-vasheto-skrsheno-srce-01.jpg

Вашите деца не се виновни за лошиот ден што го имавте.

Вашите деца не се виновни за проблемите на вашиот партнер.

Вашите деца не се виновни за вашите фрустрации или лоши моменти на работа.

Вашите деца не се виновни за детските рани.

Вашите деца не се виновни за вашата тага и стравови, за вашето скршено срце.

Дојдоа да ве излечат и да ве научат да сакате на начин на кој не можете ни да замислите.

Тие дојдоа да му дадат смисла на животот што можеби ја немаше досега, да ве научат како да бидете силни и издржливи.

Да ве научат да се борите и да одите напред секој ден.

Наша должност е да им обезбедиме стабилно детство, полно со бакнежи, прегратки и присуство.

Се сопнуваме и паѓаме, но мора да знаеме да си ги исчистиме раните и да бараме прошка.

Не е лесно да се учи секојдневно да се биде мајка/тато.

Важно е да научите да се борите против заморот, тагата, стравовите и нерешените ситуации.

И затоа бидете присутни во нивните животи, полни со љубов кон вашите деца.

Во нив ќе остане љубовта што им ја давате во детството.

Тоа е највредното нешто што им останува до крајот на животот.

Извор

Би можело да ве интересира:

Жено, твоите деца не се само твои - и на маж ти се (исто и куќата) Слушај, Мајко! Твоите деца не се само твои деца. И на твојот сопруг се...
Ги карам децата на улица во Скопје – ми дотрчува баба со критики, ставам тетоважа – ме судат роднини... Дотеран маж - гарант е бизнисмен и ја изневерува жена му, 100% сите му се лепат,...
Толку е лесно и важно да се каже „благодарам, те сакам, ништо страшно“, а ретко кој го прави тоа... Толку е лесно да прикочите и да го пропуштите пешакот. Тогаш неговата наметка и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg