Каде се сокрила лажицата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Каде се сокрила лажицата?

Ристе ја викнал мајка си на ручек. За време на ручекот таа забележала дека неговиот цимер – Перо, е многу згоден и мускулест.

kade-se-skrila-lazicata-001.jpg

Таа веќе подолго време се сомневала дека тие двајца се нешто повеќе од цимери, па го запрашала Ристе дали е во право.

Ристе ја уверувал мајка си дека се само цимери и ништо повеќе од тоа.

Една недела подоцна Перо го прашува Ристе:

- Дали си ја видел некаде убавата лажица за супа? Ја нема од кога мајка ти ни беше на ручек. Веројатно не ја земала она?

Ристе не се сомневал воопшто, но сепак и пратил мејл на мајка си:

- Драга мамо, не велам дека ти си ја “зела“ или дека “не си ја земала“ лажицата за супа, но за чудо од кога беше кај нас на гости, нигде ја нема! Поздрав, Ристе.

Неколку дена подоцна стигнува одговорот од мајката:

- Драг синко, јас не велам дека ти “спиеш“ или дека “не спиеш“ со Перо, но за чудо, ако Перо спиеше во својот кревет веќе одамна ќе ја најдеше лажицата за супа!

Би можело да ве интересира:

Таа ѕвер жена, во најлошото најсилна што е, таа ми е гордост! Ја гледаат и ѝ се чудат од каде ја пронаоѓа волјата за борба. А јас сум горда шт...
Можеш ти жено сè што ќе посакаш, само немој да венееш покрај лошиот ма... Што сè постигнува една жена, знае само таа, иако често и не е свесна за своите м...
„Ах, таа е САМО домаќинка! - Не душо, таа е СУПЕРЖЕНА!“ „Мамо, а каде ми е долната облека? Мамо, каде ми се книгите? Душо, каде ми се чо...

Најчитани неделава