Ако немаш храброст да ја направиш среќна, оди си!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Ако немаш храброст да ја направиш среќна, оди си!

Ако сила немаш за да ја износиш на плеќи нејзината сила, оди си. Ако немаш желба да ѝ ги скротиш демоните на душата, оди си.

ako-nemash-hrabrost-da-ja-napravish-srekjna-odi-si-01.jpg

Ако постојано имаш оправдувања наместо поводи, оди си,

Ако постојано друго ти е приоритет, а таа на дното на листата, оди си,

Ако што велат другите ти е поважно од што вели таа, оди си,

Ако среќа не ти е нејзината среќа, оди си,

Ако не си дораснат за да ѝ бидеш достоен, оди си,

Ако очите поради тебе со солзи полни ѝ се, оди си,

Ако да ја растажиш не те колеба, оди си,

Ако сила немаш за да ја износиш на плеќи нејзината сила, оди си,

Ако да љубиш безрезервно не умееш како што таа знае, оди си,

Ако кога тажна ја гледаш, срцето не те жегнува, оди си,

Ако и само еден животен сон ѝ расипеш, оди си,

Ако само и грам сјај од очите ѝ одзедеш, оди си,

Ако немаш желба да ѝ ги скротиш демоните на душата, оди си,

Ако поради неа луди работи да сториш не ти паѓа на ум, оди си,

Ако за неа не си подготвен да се бориш, оди си,

Ако за тебе таа не е светот, оди си,

Ако не се плашиш дека може да ја изгубиш, оди си,

Ако не ти е најголем кошмар, иднината во која неа ја нема, оди си,

Ако не те боли тоа што ти се слизнува низ прсти, оди си,

Ако ти е навика, а не потреба, оди си...

 

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Автор: С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ако те повредил не му давај шанси жено, ќе ги прокоцка сите до една! Зошто залудно се надеваш дека во слабак се крие херој? Залудно ти ветува. Нема д...
Зошто моите себично одлучија да ме остават без брат или сестра? Си велам каков ќе беше животот, ако имав кому да се јавам за да ги споделам успе...
Можеш ти жено сè што ќе посакаш, само немој да венееш покрај лошиот маж Што сè постигнува една жена, знае само таа, иако често и не е свесна за своите м...

Спонзорирани линкови: