Ти и само ти си причината што денес уште си тука
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Ти и само ти си причината што денес уште си тука

Ти и никој друг си причината затоа што утрово се разбуди и стана од креветот. Треба да се гордееш со тоа, бидејќи првиот чекор воопшто не е лесен, особено затоа што не знаеш какви предизвици ти носи новиот ден.

ti-i-samo-ti-si-prichinata-shto-denes-ushte-si-tuka-01.jpg

Ти си причината што стигна толку далеку.

Самиот ти и никој друг се соочи со сите тие ужасни ситуации од минатото и излезе како победник. Не го заборавај тоа, колку и да ти создава минатото анксиозност. Тоа е направи подготвен за времето кое доаѓа, затоа што сегашноста е онаа која ја одредува иднината.

Ти си причината што сè уште дишеш и тоа е прекрасно.

Го храниш своето тело и го одржуваш во живот. Зарем има нешто подобро од тоа да бидеш жив и да ги зграпчуваш сите предизвици во светот.

Ти си причината затоа што си тоа што си!

Ти имаш наследено многу физички и карактерни особини од родителите, но имаш и свои уникатни карактеристики кои те прават да бидеш единствен. Треба да се гордееш со тоа.

Ти си причината за љубовта која ја имаш кон себе.

Затоа што грижата за себе е многу повеќе од пиење апче кога те боли главата или одење на лекар кога не се чувствуваш добро. Ти се сакаш себе, ги сакаш другите, ги купуваш предметите што ти се убави и ја носиш облеката која прави да се чувствуваш убаво.

Затоа што ти си тој што те контролира тебе и тоа те прави посебна личност.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога ќе сфатиш дека некој може да го немаш, се освестуваш колку го сак... Кога ќе сфатиш дека некој може да го немаш, сфаќаш колку многу сакаш да го ...
„Жена каква што ветувам дека ќе бидам...“ - писмо на жената која живее... Јас не сум тип на жена која шета наоколу и бара љубов. Јас не сум жена која се п...
Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не ... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...